προγραμμα προετοιμασιας σπουδες εξωτερικο
Οκτώβριος 24. 2018 Χειμερινό Πρόγραμμα Προετοιμασίας (Foundation Course) για τα Πανεπιστήμια του Εξωτερικού Έναρξη του χειμερινού προγράμματος προετοιμασίας (foundation course) για τα πανεπιστήμια του εξωτερικού Όπως ενδεχομένως γνωρίζετε, οι καλύτερες Ιατρικές σχολές στην Ευρώπη οι οποίες διαθέτουν εδώ και χρόνια αγγλόφωνα προγράμματα θέτουν ως προϋπόθεση εισαγωγής κάποιες ειδικές εξετάσεις. Για την εισαγωγή λοιπόν στην Ιατρική, Οδοντιατρική, Φαρμακευτική και Κτηνιατρική σχολή στα πλέον γνωστά ευρωπαϊκά πανεπιστήμια θα πρέπει κάθε υποψήφιος να είναι κατάλληλα προετοιμασμένος, ώστε να έχει πιθανότητες επιτυχίας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε λοιπόν, ότι ως EMFASIS και πρωτοπόροι στην προετοιμασία για τις σχολές αυτές, έχουμε ήδη ξεκινήσει τόσο τη διαδικασία αιτήσεων προς τα πανεπιστήμια που σας ενδιαφέρουν, αλλά θα ξεκινήσει και προσεχώς το χειμερινό πρόγραμμα προετοιμασίας για την εισαγωγή στις Ιατρικές σχολές του  εξωτερικού. Τα μαθήματα για την προετοιμασία των υποψηφίων για τα Πανεπιστήμια της Σλοβακίας, Τσεχίας, Βουλγαρίας και Σερβίας θα ξεκινήσουν αρχές Νοεμβρίου 2018 και θα ολοκληρωθούν τέλη Μαΐου 2019. Τα μαθήματα αυτά αφορούν στους μαθητές που επιθυμούν να φοιτήσουν στην Ιατρική, Οδοντιατρική, Κτηνιατρική και Φαρμακευτική Σχολή και αποσκοπούν στην καλύτερη δυνατή προετοιμασία (foundation course) τους στις εισαγωγικές εξετάσεις που θα λάβουν χώρα το καλοκαίρι του 2019. Για όλες αυτές τις εξετάσεις υπάρχει συγκεκριμένη ύλη και συνήθως ο τύπος τους είναι πολλαπλής επιλογής (multiple choice). Το πρόγραμμα λοιπόν της EΜFASIS αποτελείται από μαθήματα υψηλού ακαδημαϊκού επιπέδου που διδάσκονται στην Αγγλική γλώσσα από ιδιαίτερα καταρτισμένους και έμπειρους καθηγητές και προετοιμάζουν τον κάθε ενδιαφερόμενο προκειμένου να γίνει δεκτός αλλά και να είναι σε θέση να παρακολουθήσει και να ανταποκριθεί με άνεση στις σπουδές του. Δεδομένου ότι παρακολουθούνται κάθε χρόνο και από μαθητές Λυκείου που σκοπεύουν να δώσουν και Πανελλαδικές εξετάσεις, έχουμε φροντίσει ώστε να είναι ευέλικτο, ευχάριστο και να μπορούν να το παρακολουθήσουν εξ αποστάσεως και μάλιστα σε ώρες που δεν εμποδίζουν το υπόλοιπο πρόγραμμα τους.  Για περισσότερες πληροφορίες και διευκρινίσεις είμαστε πάντα στη διάθεσή σας.

Καλέστε μας στο 800 11 00 200 (πανελλαδικό χωρίς χρέωση)

2107244890    (Αθήνα)

2310 852216, 2310266399 (Θεσσαλονίκη)