Μεγάλη Επιτυχία των μαθητών της EMFASIS στις Εξετάσεις IMAT 2023!

ΕΞΕΤΑΣΗ ΙΜΑΤ 2023 ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΑΓΓΛΟΦΩΝΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ
Δεκέμβριος 2. 2023 Μεγάλη Επιτυχία των μαθητών της EMFASIS στις Εξετάσεις IMAT 2023! O μήνας Νοέμβριος αποτέλεσε για τον όμιλο EMFASIS μία περίοδο μεγάλου φόρτου εργασιών αλλά πρωτίστως μεγάλης χαράς και ικανοποίησης! Ο λόγος; Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα IMAT για το 2023 δηλαδή των εισαγωγικών εξετάσεων για τις αγγλόφωνες σχολές ΙΑΤΡΙΚΗΣ και ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ στην ΙΤΑΛΙΑ. Οι υποψήφιοι της EMFASIS αρίστευσαν, σημειώνοντας για μία ακόμα χρονιά πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας και ανεβάζοντας τον πήχη στα ύψη!    Η επιτυχία ήταν της τάξεως του 85% (!!) και για τον λόγο αυτό είμαστε ιδιαίτερα συγκινημένοι και υπερήφανοι που οι μαθητές μας κατόρθωσαν να επιτύχουν από τον πρώτο κιόλας γύρο στην πρώτη και πολυπόθητη επιλογή  τους! Αυτό σημαίνει στο πρώτο ιταλικό πανεπιστήμιο που επέλεξαν! Μιλάμε για ορισμένα από τα πιο φημισμένα και ιστορικά πανεπιστήμια της Ευρώπης όπως είναι:
  • το Πανεπιστήμιο της Μπολόνια (University of Bologna)
  • το La Sapienza  Πανεπιστήμιο της Ρώμης (Sapienza University of Rome) στην Ιατρική και Οδοντιατρική σχολή
  • το Πανεπιστήμιο της Σιένα (University of Siena)
  • το Πανεπιστήμιο της Παβία (University of Pavia)
  • το Πανεπιστήμιο του Τορίνο (University of Turin)
Φάνηκε για ακόμα μία χρονιά πως ο υπέρμετρος ζήλος και η αποφασιστικότητα των υποψηφίων μας σε συνδυασμό με την αγαστή συνεργασία που ανέπτυξαν καθ' όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας τους με τους έμπειρους και άρτια καταρτισμένους διδάσκοντες της EMFASIS, αποτέλεσαν το «κλειδί» της επιτυχίας για τις ΙΑΤΡΙΚΕΣ & ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΕΣ σχολές της Ιταλίας.   Ευχόμαστε σε όλους μας τους φοιτητές μας πλέον μία λαμπρή σταδιοδρομία και καριέρα και, φυσικά, επίτευξη όλων των στόχων τους!    THE SKY IS THE LIMIT!!  Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα προγράμματα μας: 210-7244890 (Αθήνα), 2310-852216 (Θεσσαλονίκη), info@emfasis.edu.gr