Ιατρικό Πανεπιστήμιο Σόφιας – Εισαγωγικές Εξετάσεις 2023-2024

ΙΑΤΡΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΣΟΦΙΑΣ
Μάιος 19. 2023 Ιατρικό Πανεπιστήμιο Σόφιας – Εισαγωγικές Εξετάσεις 2023-2024 Οι εξετάσεις εισαγωγής για το αγγλόφωνο πρόγραμμα του Ιατρικού Πανεπιστημίου της Σόφιας (Medical University in Sofia) και συγκεκριμένα για την Ιατρική, Οδοντιατρική και Φαρμακευτική σχολή θα πραγματοποιηθούν στις 20 Σεπτεμβρίου 2023, ενώ τα αποτελέσματα αυτών αναμένεται να ανακοινωθούν στις 26 Σεπτεμβρίου 2023. Ως EMFASIS αναλαμβάνουμε όλη τη διαδικασία που απαιτείται για την προετοιμασία (foundation course), τη σύσταση φακέλου σας , τη διαδικασία εξετάσεων και την εγκατάσταση σας στο νέο πανεπιστημιακό περιβάλλον και την όμορφη πόλη της Σόφιας. Η Σόφια -ως πρωτεύουσα της γειτονικής Βουλγαρίας- βρίσκεται σε απόσταση μόλις 3 ωρών οδικώς από τη Βόρεια Ελλάδα και είναι ένας ιδιαίτερα θελκτικός προορισμός για τους Έλληνες φοιτητές. Μη χάνετε πολύτιμο χρόνο! Για την υποβολή της αιτήσεως σας, μπορείτε να καλείτε στα τηλέφωνα: 210 7244890 (Αθήνα) και 2310852216 (Θεσσαλονίκη), εναλλακτικά μπορείτε να στείλετε e-mail στο info@emfasis.edu.gr.