Comenius University, εξετάσεις
Αύγουστος 16. 2018 Επιτυχία στις εξετάσεις εισαγωγής στην Ιατρική και Οδοντιατρική σχολή του Comenius University in Bratislava Στις 13 Αυγούστου 2018 έλαβαν χώρα στο μεγάλο αμφιθέατρο της Ιατρικής σχολής του Comenius University στην Μπρατισλάβα οι εισαγωγικές εξετάσεις φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019. Πλήθος φοιτητών από όλο τον κόσμο συμμετείχαν. Η ομάδα των υποψηφίων της EMFASIS έχοντας παρακολουθήσει το καλοκαιρινό πρόγραμμα προετοιμασίας (foundation course) κατάφερε να ανταποκριθεί με απόλυτη επιτυχία στις συγκεκριμένες εξετάσεις που ειδικά φέτος ήταν αρκετά απαιτητικές και με μεγάλο ανταγωνισμό. Πέρασαν όμως όλοι οι υποψήφιοι φοιτητές μας και πλέον αναμένουν την επίσημη εγγραφή τους στις αρχές Σεπτέμβρη στα αγγλόφωνα τμήματα Ιατρικής και Οδοντιατρικής σχολής του Comenius University in Bratislava.