προετοιμασία για πανεπιστημια Βουλγαριας_πανεπιστήμια Σλοβακίας_Ιατρική στην Ιταλία_σπουδές στη Σερβία_προετοιμασια για ιατρικες σχολες_foundation course
Αύγουστος 9. 2019 Ολοκλήρωση καλοκαιρινού προγράμματος προετοιμασίας για Ιατρικές σχολές Σλοβακίας, Τσεχίαs, Βουλγαρίας & Σερβίας Στις 8 Αυγούστου ολοκληρώθηκε το καλοκαιρινό πρόγραμμα προετοιμασίας (Summer Foundation Course). Η προετοιμασία αφορά στις σχολές Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Κτηνιατρικής και Φαρμακευτικής των πανεπιστημίων της Ευρώπης. Οι υποψήφιοι για τα πανεπιστήμια της Σλοβακίας, της  Τσεχίας, της Βουλγαρίας, της Ιταλίας και της Σερβίας  είναι πλέον έτοιμοι για τη συμμετοχή τους στις εισαγωγικές εξετάσεις. Τα μαθήματα προετοιμασίας πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις μας σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα, αλλά και εξ αποστάσεως. Οι υποψήφιοι ολοκλήρωσαν το καλοκαιρινό πρόγραμμα προετοιμασίας με χαρά, άφθονο γέλιο, δώρα και τη πεποίθηση πως όλα θα πάνε καλά! Παραμένουμε δίπλα τους!