Ιατρική σχολή στην Μπρατισλαβα
Σεπτέμβριος 5. 2018 Ιατρικό Πανεπιστήμιο της Σλοβακίας (Slovak Medical University in Bratislava – SZU) Εγγραφή πρωτοετών φοιτητών Στις 4 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε η εγγραφή των πρωτοετών φοιτητών στο αγγλόφωνο τμήμα του Ιατρικού Πανεπιστημίου της Σλοβακίας (Slovak Medical University in Bratislava -SZU). Τους φοιτητές Iατρικής συνόδευσε εκείνη την ημέρα η Διευθύντρια σπουδών του γραφείου της Αθήνας κ. Ελένη Εμφιετζόγλου και παρέμεινε μαζί τους καθ'όλη τη διαδικασία. Οι φοιτητές συμπλήρωσαν τα σχετικά έγγραφα υπό την επίβλεψη των υπευθύνων του Πανεπιστημίου, πήραν το πρόγραμμα σπουδών τους και είναι πλέον πανέτοιμοι να ξεκινήσουν τις σπουδές τους στην Ιατρική σχολή ενός εκ των κορυφαίων πανεπιστημίων της Σλοβακίας. Ευχόμαστε από καρδιάς στα παιδιά μας να έχουν ένα καλό ξεκίνημα στις σπουδές τους, μια λαμπρή ακαδημαϊκή χρονιά!