προετοιμασία για πανεπιστημια Βουλγαριας_πανεπιστήμια Σλοβακίας_Ιατρική στην Ιταλία_σπουδές στη Σερβία_προετοιμασια για ιατρικες σχολες_foundation course
Αύγουστος 9. 2019 Ολοκλήρωση του καλοκαιρινού προγράμματος προετοιμασίας για Ιατρικές σχολές Σλοβακίας, Τσεχίαs, Βουλγαρίας & Σερβίας Στις 8 Αυγούστου ολοκληρώθηκε το καλοκαιρινό πρόγραμμα προετοιμασίας (Summer Foundation Course) για τους υποψήφιους των σχολών Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Κτηνιατρικής και Φαρμακευτικής των ευρωπαϊκών πανεπιστημίων. Οι υποψήφιοι για τα πανεπιστήμια της Σλοβακίας, της  Τσεχίας, της Βουλγαρίας, της Ιταλίας και της Σερβίας  είναι πλέον έτοιμοι για τη συμμετοχή τους στις εισαγωγικές εξετάσεις. Τα μαθήματα τα οποία πραγματοποιήθηκαν τόσο στις εγκαταστάσεις μας σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα όσο και εξ αποστάσεως (σε ηλεκτρονικές τάξεις) με έναν πολύ μεγάλο αριθμό υποψηφίων ολοκληρώθηκαν με χαρά, άφθονο γέλιο και μικρά αναμνηστικά δωράκια των καθηγητών μας (όπως βλέπετε και σε μια ενδεικτική φωτογραφία) και με τη πεποίθηση πως όλα θα πάνε καλά! Παραμένουμε δίπλα τους!