study in Kosice, Medicine, Dentistry
Φεβρουάριος 22. 2018 Εξετάσεις για την Ιατρική και Οδοντιατρική σχολή του Κόσιτσε – P. Josef Safarik University Η Ιατρική και Οδοντιατρική Σχολή του P.J Safarik University στο Κόσιτσε (Σλοβακία) μόλις ανακοίνωσε ορισμένες αλλαγές στην εξεταζόμενη ύλη για το έτος 2018-2019. Αναφερόμαστε στη προσθήκη 100 επιπλέον ερωτήσεων Βιολογίας και 100 ερωτήσεων Χημείας στο βιβλίο προετοιμασίας για τις εισαγωγικές εξετάσεις. Η έκταση του εισαγωγικού τεστ ωστόσο δεν πρόκειται να αλλάξει και θα επιλέγονται από τον υπολογιστή τυχαία 100 ερωτήσεις από την Βιολογία και 100 ερωτήσεις από την Χημεία. Επίσης, δεν πρόκειται να διαφοροποιηθεί και η βάση εισαγωγής.