Φεβρουάριος 22. 2018 ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ – PAVOL JOSEF SAFARIK UNIVERSITY IN KOSICE Η Ιατρική και Οδοντιατρική Σχολή του P.J Safarik University στο Κόσιτσε (Σλοβακία) μόλις ανακοίνωσε την προσθήκη 100 επιπλέον ερωτήσεων Βιολογίας και 100 ερωτήσεων Χημείας στο υλικό (βιβλίο προετοιμασίας) για τις εισαγωγικές εξετάσεις για το έτος 2018-2019. Η έκταση του εισαγωγικού test ωστόσο δεν πρόκειται να αλλάξει και θα επιλέγονται από τον υπολογιστή τυχαία 100 ερωτήσεις από την Βιολογία και 100 ερωτήσεις από την Χημεία. Επίσης, δεν πρόκειται να διαφοροποιηθεί και η βάση εισαγωγής.