Αύγουστος 20. 2016 Ημέρα εξετάσεων και επιτυχίες για την Ιατρική/ Οδοντιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Comenius στην Μπρατισλάβα Στις  19/8/2016 και ώρα 8:00 π.μ. πραγματοποιήθηκαν και στέφθηκαν με επιτυχία για τους περισσότερους υποψηφίους της EMFASIS, οι εισαγωγικές εξετάσεις της Ιατρικής και Οδοντιατρικής Σχολής του Comenius University in Bratislava. Οι εξετάσεις στα μαθήματα της Βιολογίας και Χημείας διεξήχθησαν στο μεγάλο ενιαίο αμφιθέατρο της Ιατρικής και Οδοντιατρικής Σχολής και διήρκησαν 3 ώρες, όπως προβλέπεται από τους κανονισμούς του πανεπιστημίου. Για τη φετινή χρονιά η βάση πρόσβασης  ήταν οι 600 μονάδες για την Ιατρική Σχολή και οι 734 μονάδες για την Οδοντιατρική Σχολή. Οι  περισσότεροι από τους φοιτητές μας που ανταπεξήλθαν επιτυχώς στην εξεταστική δοκιμασία σημείωσαν υψηλότατα ποσοστά άνω των 700 μορίων με άριστα τα 800, ικανοποιώντας και τους γονείς τους οι οποίοι τους συνόδευαν και βίωσαν και εκείνοι τον παλμό των εξετάσεων. Μετά την ολοκλήρωση των εξετάσεων και την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, οι φοιτητές μας μαζί με τους γονείς τους άρχισαν τη διαδικασία εξεύρεσης σπιτιού , στην οποία η EMFASIS είναι πάλι αρωγός, προτείνοντας πάντα τους πλέον αξιόπιστους συνεργάτες, ώστε να τακτοποιηθεί και το θέμα της διαμονής τους και χωρίς άγχος να γυρίσουν στην Ελλάδα να μαζέψουν τις αποσκευές τους και να επιστρέψουν για την επίσημη εγγραφή στις 9/9/2016. Ευχόμαστε σε όλους Καλή Επιτυχία στις σπουδές τους!