Οκτώβριος 27. 2015 Oρκωμοσία πρωτοετών Ιατρικής και Οδοντιατρικής σχολής του Πανεπιστημίου Comenius στη Μπρατισλάβα Στις 20 Oκτωβρίου 2015 πραγματοποιήθηκε με ιδιαίτερη επισημότητα η τελετή ορκωμοσίας των πρωτοετών φοιτητών της Ιατρικής και Οδοντιατρικής σχολής του πανεπιστημίου Comenius στη Μπρατισλάβα (Comenius University in Bratislava). Η τελετή αυτή που συνιστά στην ουσία την επίσημη ένταξη των φοιτητών στην ακαδημαϊκή οικογένεια διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία μέσα σε ένα κλίμα ιδιαίτερης χαράς και συγκίνησης τόσο για τους φοιτητές όσο και για τους γονείς που βρέθηκαν κοντά στα παιδιά τους. Βεβαίως, από το σημαντικό αυτό γεγονός δεν θα μπορούσαν να απουσιάζουν ο κ. Μένανδρος Εμφιετζόγλου, Γενικός διευθυντής της EMFASIS και η διευθύντρια των γραφείων των Αθηνών κ. Ελένη Εμφιετζόγλου. Μετά τη λήξη της τελετής ο Εκπαιδευτικός όμιλος EMFASIS παρέθεσε δεξίωση προς τιμήν των φοιτητών και των γονέων τους, στην οποία το πανεπιστήμιο εκπροσώπησε ο Πρόεδρος της ακαδημαϊκής Συγκλήτου Prof. Daniel Böhmer. Ευχαριστούμε θερμά τους φοιτητές μας και τους γονείς τους για την παρουσία τους. Ευχόμαστε στα παιδιά μας Καλές Σπουδές! Εμείς ως EMFASIS θα είμαστε σε όλη αυτή την πορεία εμπράκτως δίπλα τους! Στις φωτογραφίες και τα βιντεο που ακολουθούν μπορείτε να δείτε μερικά από τα ευχάριστα στιγμιότυπα εκείνης της ημέρας.