Αύγουστος 24. 2015 Ενημερωτική Συγκέντρωση για τους υποψηφίους Ιατρικής και Οδοντιατρικής Σχολής στην Μπρατισλάβα πριν τις εισαγωγικές εξετάσεις Στις 17/8/2015 και ώρα 20:30 μ.μ. πραγματοποιήθηκε σε κεντρική αίθουσα του ξενοδοχείου Crowne Plaza στην Μπρατισλάβα συγκέντρωση ενημέρωσης ενόψει των εισαγωγικών εξετάσεων για την Ιατρική και Οδοντιατρική Σχολή για τους υποψήφιους φοιτητές και τους γονείς τους. Ο Γενικός Διευθυντής της EMFASIS κ. Μένανδρος Εμφιετζόγλου έδωσε κατευθυντήριες γραμμές για την διαδικασία διεξαγωγής των εξετάσεων και στη συνέχεια απάντησε σε διευκρινιστικές ερωτήσεις των παρευρισκομένων. Τέλος, ευχήθηκε στα παιδιά "Καλή Επιτυχία" λέγοντας χαρακτηριστικά ότι "το άγχος δεν είναι καλός σύμβουλος και ότι η εργώδης προετοιμασία στην οποία αποδύθηκαν θα στεφθεί με απόλυτη επιτυχία", όπερ και εγένετο.