Ιούλιος 5. 2014 ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ COMENIUS UNIVERSITY ΣΤΗΝ BRATISLAVA Με ιδιαίτερη επισημότητα, μεγαλοπρέπεια και θάμβος πραγματοποιήθηκε στις 30 Ιουνίου η επίσημη τελετή ορκωμοσίας των αποφοίτων ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ του COMENIUS UNIVERSITY της BRATISLAVA. Η επίδοση των πτυχίων τους έλαβε χώρα σε 2 χρονικές περιόδους στις 11:00 το πρωί και στη 13:00 το μεσημέρι. Στις εκδηλώσεις πρωτοστάτησε ο Rector του COMENIUS UNIVERSITY Prof. κ. Karol Mičieta, ο πρύτανης της ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣΣΧΟΛΗΣ Prof. κ. Pavel Mucaj, καθώς και άλλοι καθηγητές της Σχολής. Φυσικά στις 2 αυτές ξεχωριστές τελετές παρευρέθησαν γονείς, συγγενείς και φίλοι των αποφοίτων Φαρμακοποιών, όπως και ο Γεν. Διευθυντής της EMFASIS κ. Μένανδρος Εμφιετζόγλου. Ο τελευταίος είχε την ευκαιρία αμέσως μετά να συγχαρεί και να ευχηθεί τους αποφοιτήσαντες, τους γονείς και τους συγγενείς τους μέσα σ’ ένα πρωτόγνωρο κλίμα ανυπέρβλητης χαράς και συγκίνησης. Σημειωτέον ότι η συντριπτική πλειοψηφία των αποφοιτησάντων ήταν ενταγμένοι στην δύναμη της EMFASIS. Επίσης είναι απαραίτητο να λεχθεί ότι οι πρωτεύσαντες φοιτητές με την καλύτερη βαθμολογία, ήσαν υπό την Ακαδημαϊκή εποπτεία της EMFASIS, γεγονός που καταδεικνύει πολλά… Τα παιδιά που αποφοίτησαν με άριστα είναι οι εξής:
  1. Νικολαίδης Γεώργιος
  2. Παπαργύρης Κωνσταντίνος
  3. Ζωγράφου Γιαννούλα
Συνολικά οι αποφοιτήσαντες που ανήκουν στο δυναμικό της EMFASIS κατά group είναι οι εξής: 1ο Group Φαρμακοποιών:
  1. Νικολαίδης Γεώργιος
  18. Ζαχαρίου Φανή
  19. Ζάψας Απόστολος
  20. Ζωγράφος Μιλτιάδης
Για μια ακόμη φορά συγχαίρουμε θερμά τόσο τους αποφοιτήσαντες φοιτητές και φοιτήτριές μας, όσο και τους γονείς τους, ευχόμενοι καλή συνέχεια της Ακαδημαϊκής τους πορείας και επιτυχή εκπλήρωση όλων των στόχων τους στο άμεσο και απώτερο μέλλον. Σημείωση: Ακολουθούν οι φωτογραφίες και τα βίντεο της εκδήλωσης που είναι στη διάθεση κάθε ενδιαφερομένου. Το πλήρες φωτογραφικό υλικό της Ορκωμοσίας είναι διαθέσιμο και όσοι φοιτητές επιθυμούν να τους αποσταλεί, μπορούν να επικοινωνούν με τη γραμματεία της EMFASIS.