Αύγουστος 1. 2013 ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΤΟΥ COMENIUS UNIVERSITY ΤΗΣ BRATISLAVA Στις 29 ΙΟΥΛΙΟΥ διεξήχθησαν με απόλυτη επιτυχία οι Εισαγωγικές εξετάσεις του COMENIUS UNIVERSITY σε ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα του ξενοδοχείου ΝΙΚΟΠΟΛΙΣ της Θεσσαλονίκης με τη συμμετοχή υποψηφίων από όλη την Ελλάδα. Την ευθύνη της διεξαγωγής των εξετάσεων είχε προσωπικά ο Πρύτανης της Ιατρικής Σχολής Prof. κ. Peter Labas, ο οποίος απηύθυνε πρωτίστως έναν χαιρετισμό στους παρευρισκόμενους και στη συνέχεια έδωσε την εντολή του διαμοιρασμού των θεμάτων στους υποψηφίους. Με το πέρας του τρίωρου χρόνου εξέτασης ο πρύτανης δέχθηκε σε προσωπικό INTERVIEW τον καθένα εκ των υποψηφίων. Λίγο αργότερα ο ίδιος συνοδευόμενος από τον Γεν. Διευθυντή της EMFASIS κ. Μένανδρο Εμφιετζόγλου χαιρέτησε ενθέρμως και σε εξαιρετικό κλίμα συνομίλησε με τους γονείς των παιδιών. Αμέσως μετά συνεχάρη τον κ. Μένανδρο Εμφιετζόγλου για την άριστη οργάνωση των εξετάσεων και την εξαιρετική κατάρτιση των υποψηφίων, που προετοίμασε γνωστικά με τους καθηγητές της η EMFASIS με μια σειρά μαθημάτων από την αρχή του θέρους. Ο κ. Labas εξέφρασε την απόλυτη ικανοποίησή του από τη συνεργασία των δύο πλευρών, που αισίως «κλείνει» σήμερα 20 ακριβώς χρόνια από την εκκίνησή της, τον ΙΟΥΛΙΟ δηλαδή του 1993. Εντός 48ώρου θα έχουμε την κοινοποίηση των βαθμολογικών αποτελεσμάτων στην EMFASIS και σε μια εβδομάδα περίπου θα σταλούν τα έγγραφα αποδοχής στους υποψηφίους. Φωτογραφίες από χαρακτηριστικά στιγμιότυπα της διεξαγωγής των εξετάσεων ακολουθούν: