Δεκέμβριος 4. 2012 Τελετή ορκωμοσίας των πρωτοετών φοιτητών της Φαρμακευτικής σχολής του πανεπιστημίου Comenius στη Μπρατισλάβα Στις 20 Νοεμβρίου 2012 έγινε η επίσημη τελετή ορκωμοσίας των πρωτοετών φοιτητών της Φαρμακευτικής σχολής του πανεπιστημίου Comenius στη Μπρατισλάβα. Η τελετή αυτή που συνιστά στην ουσία την επίσημη ένταξη των φοιτητών στην ακαδημαϊκή οικογένεια διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία μέσα σε ένα κλίμα ιδιαίτερης χαράς και συγκίνησης τόσο για τους φοιτητές όσο και για τους γονείς που βρέθηκαν κοντά στα παιδιά τους. Μετά τη λήξη της τελετής ο Εκπαιδευτικός όμιλος EMFASIS παρέθεσε δεξίωση προς τιμήν των φοιτητών και των γονέων τους. Η δεξίωση έλαβε χώρα στο εμπορικό κέντρο EUROVEA, στο χώρο δεξιώσεων LE BAR, όπου ιδιαιτέρως τιμητική υπήρξε η παρουσία των πρεσβευτών της Ελλάδος κ. Ν.Κανέλλου, ενώ το πανεπιστήμιο εκπροσώπησαν ο Πρύτανης Prof. J.Kyselovic, o αντιπρύτανης P.Mučaji καθώς και σημαντικά πρόσωπα από τον ευρύτερο ακαδημαϊκό και πολιτικό χώρο της Σλοβακικής Δημοκρατίας. Ευχαριστούμε θερμά τους φοιτητές μας και τους γονείς τους για την παρουσία τους. Στις φωτογραφίες που ακολουθούν μπορείτε να δείτε μερικά από τα ευχάριστα στιγμιότυπα εκείνης της ημέρας.