Οκτώβριος 21. 2011 Εκδήλωση Ενημέρωσης Φοιτητών του Comenius University Και Των Γονέων Τους Στην Bratislava Με εξαιρετική επιτυχία ολοκληρώθηκε η όλη διαδικασία εγκατάστασης των νέων φοιτητών της EMFASIS στο νέο τους περιβάλλον στην BRATISLAVA. Κορωνίδα της όλης διαδικασίας αποτέλεσε η ενημερωτική εκδήλωση που οργάνωσε η  EMFASIS για τους πρωτοετείς φοιτητές της ΙΑΤΡΙΚΗΣ-ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ σε ειδική αίθουσα του ξενοδοχείου  CROWNE PLAZA. Στην εκδήλωση παρευρέθη και ο πρόεδρος του SENATUS-BOARD και καθηγητής της Βιολογίας Prof.Mr.Bohmer ο οποίος εκπροσωπών τον πρύτανη Prof.Mr.Labas καλωσόρισε τους νέους φοιτητές και τους γονείς τους και τους έδωσε χρήσιμες συμβουλές για τις Σπουδές τους. Ενημερωτικές εισηγήσεις έγιναν από τον Γενικό διευθυντή της EMFASIS κ.Μένανδρο Εμφιετζόγλου, την διευθύντρια του γραφείου των Αθηνών δίδα Ελένη Εμφιετζόγλου, τον υπεύθυνο ιατρικών θεμάτων κ.Αλέξανδρο Παπασταύρου και τον υπεύθυνο θεμάτων ασφαλείας κ.Γεώργιο Ζήκο. Στο τέλος της εκδήλωσης με ευθύνη του γραμματέως κ.Ανδρέα Κουρή διανεμήθηκαν στους φοιτητές της EMFASIS ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΩΡΕΑΝ όλα τα συγγράμματα του Πανεπιστημίου και χορηγήθηκε ένα ΔΩΡΟ αντί ευχής: η νοσοκομειακή τους ποδιά. Όλοι οι παρευρεθέντες στην εκδήλωση συνεχάρησαν τους  ανθρώπους της EMFASIS για την εξαιρετική ποιότητα των υπηρεσιών και την  απόλυτη χρονική συνέπεια που επιδείχθηκε σε όλες τις δραστηριότητές τους.