Επίσκεψη του Πρυτάνεως του COMENIUS

Μάρτιος 18. 2011 Επίσκεψη του Πρυτάνεως του COMENIUS Επίσημη επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη του Πρυτάνεως της ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ του COMENIUS UNIVERSITY της Bratislava Prof.κ.LABAS. Στα πλαίσια της διευρύνσεως της συνεργασίας μας με τις πρυτανικές αρχές του COMENIUS UNIVERSITY of BRATISLAVA και της περαιτέρω συσφίγξεως των σχέσεων του Γεν.Διευθυντή της EMFASIS κ.Μενάνδρου Εμφιετζόγλου με τον πρύτανη της Ιατρικής Σχολής Prof. κ.Peter Labas πραγματοποιήθηκε και η επίσκεψη του δεύτερου στη Θεσσαλονίκη. Ο κ.Peter Labas επιθεώρησε τους χώρους των διδακτηρίων μας και έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από τις υποδομές του EMFASIS FOUNDATION, καθώς και από την επαφή που είχε με τον πρόεδρο κ.Εμφιετζόγλου και τους καθηγητές της EMFASIS. Επίσης ενθουσιάστηκε από την χρήση του E-LEARNING PROGRAM της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης, που εκπονείται με χρήση διαδραστικών πινάκων και υψηλής τεχνολογίας από την “EMFASIS” για όλους τους προετοιμαζόμενους φοιτητές του Πανεπιστημίου του. Ο πρύτανης κ.Labas έδωσε τηλεοπτική συνέντευξη στα γραφεία της EMFASIS και μετά το πέρας της επεσκέφθη τους Αρχαιολογικούς χώρους και το Μουσείο της πόλεως, που τον εντυπωσίασε με τα εκθέματά του. Λίγο πριν από την αναχώρησή του δήλωσε ότι δικαίως λέγεται πως το έργο ενός επίσημου εκπροσώπου είναι σημαντικό, διότι η επαγγελματική συνέπεια και η αξιοπιστία του ενισχύει τη φήμη του Πανεπιστημίου και εδραιώνει ένα αίσθημα εμπιστοσύνης στους γονείς και στους φοιτητές. Η μαγνητοσκοπημένη επίσκεψη του κ.LABAS στα κεντρικά γραφεία της EMFASIS.